Predstavitev deficitarnih poklicev

Tudi v tem šolskem letu smo se z veseljem odzvali povabilu Območne obrtno-podjetniške zbornice Sežana, ki je v četrtek, 5. 10. 2023, organizirala  dogodek PROMOCIJO DEFICITARNIH POKLICEV. V Mestnem parku pri Starem gradu smo se predstavili na lasti stojnici. Za učence 9. razredov OŠ Sežana, OŠ Dutovlje, OŠ Hrpelje, OŠ Komen in OŠ Divača smo organizirali delavnice na katerih so spoznavali poklice za katere se izobražujejo dijaki na naši šoli.

Otroci in njihovi spremljevalci so lahko poskusili sladke in slane prigrizke ter si ogledali pripravo brezalkoholnih koktajlov, za kar so poskrbeli dijaki gastronomskih smeri. Dijakinji turistične smeri sta predstavljali šolo ter preizkusili koliko učenci poznajo turistične znamenitosti, ki jih najdemo na slovenski obali. Manjkala ni niti masaža rok, ki so jo izvajale dijakinje kozmetične smeri. Roza oktober pa so dijaki zdravstvene smeri obeležili s prikazom preventivnega pregleda dojk in mod. Vsak udeleženec je prejel tudi roza pentljo.