TEKMOVANJE IZ EKOZNANJA 2021/22

Ekošola s sodelavci je v šolskem letu 2021/22 izvedla tekmovanje iz ekoznanja za srednješolce. Tekmovanje je v letošnjem šolskem letu prvič potekalo na treh ravneh: šolski, regijski in državni. Dijaki so za vsako raven posebej reševali teste preko spleta in odgovarjali na 50 vprašanj. Na šolski ravni so svoje znanje preverjali iz dveh vsebin: KOHEZIJSKA POLITIKA in ENERGIJA, na regijskem in državnem tekmovanju pa so odgovarjali na vprašanja iz vsebine KOHEZIJSKA POLITIKA

LUKAS MARTINJAŠ se je kot edini tekmovalec iz naše šole udeležil državnega tekmovanja, ki je potekalo  17. februarja preko spletne aplikacije. Dosegel je vse možne točke in prejel zlato priznanje za sodelovanje. V tekmovalni kategoriji SSI/PTI se je uvrstil na drugo mesto, za katerega je bil nazadnje odločilen čas reševanja nalog. Dijak je v končnem seštevku točk prejel srebrno priznanje Ekokviza za srednje šole.

Lukasu čestitamo za udeležbo na tekmovanju ter za širjenje okoljske odgovornosti in pobud med vrstniki.

ZMAGALI SO DIJAKI SŠGT RADENCI, ŠC CELJE, SŠ ZA STORITVENE DEJAVNOSTI IN LOGISTIKO TER I. GIMNAZIJE V CELJU

Na spodnji povezavi preko logotipa tekmovanja so na voljo gradiva in kvizi za preverjanje znanja.

Mentorica tekmovanja:

Kristina Glavina, prof.