NAŠ PONOS – NAŠI DIJAKI PRVIČ KRVODAJALCI

Na Srednji šoli Izola, smer zdravstvena nega, že več let organiziramo krvodajalsko akcijo. 7. marca 2023 so naše dijake obiskali predstavniki Rdečega križa, katerih naloga je tudi promocijo krvodajalstva. Na zabaven in zanimiv način so predstavili temo, statistiko in pomen krvodajalstva za našo malo Slovenijo, tako da so se naši dijaki 4. letnikov množično odločili darovati tudi del svoje krvi za namen pomagati sočloveku.

Ga. Branka Požar iz Rdečega križa Izola skupaj z šolsko mentorico Karmen Prodan Gregorič sta naše dijake pospremili, jih poslikali in obdarovali na četrtek 16.3. ko so z nasmehi in toplo pozitivno energijo oblegali transfuzijski center Izola, kjer so s pogumnim darovanjem poskrbeli za humano pomoč vsem, ki potrebujejo to mlado energijo v rdeči tekočini.

V upanju na odlično sodelovanje in humanost bomo nadaljevali z dobro prakso tudi v bodoče.

Dragi naši krvodajalci, celotna šola je ponosna na Vas! Naj prvič, ne bo tudi zadnjič, pogumno naprej! Na mladih Svet stoji!

Pripravila: Maja Tepša