TEKMOVANJE IZ EKOZNANJA 2022/23

Društvo DOVES – FEE SLOVENIA je v okviru programa Ekošole tudi v letošnjem šolskem letu 2022/23 izvedlo tekmovanje iz ekoznanja za srednješolce. Dijaki so se lahko pomerili na šolskem in državnem tekmovanju.

Vprašanja tekmovalnih nalog so izhajala iz štirih različnih tem pod skupnim naslovom NAŠA PRIHODNOST = ZELENA PRIHODNOST. Dijaki tekmovalci so sepodrobneje seznanili z ekologijo, onesnaževalci in varstvom okolja, ogljičnim odtisom, zeleno energijo za zeleno okolje ter e-recikliranjem.

Dijak LUKAS MARTINJAŠ iz 3.bgtt se je kot edini tekmovalec v imenu naše šole udeležil državnega tekmovanja, ki je potekalo na Srednji trgovski in aranžerski šoli, 22. februarja 2023. Prejel je zlato priznanje v tekmovalni kategoriji SSI/PTI (srednje strokovno oz. poklicno tehniško izobraževanje). Dijak je v končnem seštevku točk prejel Zlato priznanje Ekokviza za srednje šole.

Dijaku Lukasu Martinjašu čestitamo za udeležbo na tekmovanju v podporo okoljskemu ozaveščanju in za pobude med sovrstniki.

Mentorica tekmovanja:

Kristina Glavina, prof.