RAZSTAVA »Na vroči strani Alp«

V mesecu marcu gostimo potujočo razstavo »Na vroči strani Alp«. Razstava prikazuje predvidevanja strokovnjakov o tem, v kakšni Sloveniji bomo živeli konec 21. stoletja, če glede podnebnih sprememb ne bomo hitreje in odločneje ukrepali. Namen razstave NI vzbujanje strahu. Njen poglavitni namen je prikazati, da podnebne spremembe predstavljajo resno grožnjo življenju, kot ga poznamo danes, nenazadnje smo tudi sami priče nepredvidljivemu vremenu in v skrajnostih nihajočim temperaturam. Avtorji razstave nas spodbujajo, da ukrepamo tam, kjer smo in s tem, kar premoremo.

Vabljeni k ogledu razstavnih pamojev v atrij stopnišča naše šole.

Razstava bo na šoli do konca meseca marca. Avtorji razstave so člani Umanotere – Slovenske fundacije za trajnostni razvoj.

Na voljo je tudi spletna različica z dodanimi drsniki na fotografijah (npr. primerjava med krajem ali pokrajino v začetku in pokrajino konec tega stoletja), katero si lahko ogledate tukaj.

Glavina Kristina, prof.