TEKMOVANJE IZ EKOZNANJA 2019/20

Ekošola s sodelavci je v šolskem letu 2019/20 izvedla tekmovanje iz ekoznanja za srednješolce na temo »Gozd v Sloveniji in svetu«. Državnega tekmovanja, ki je potekalo v soboto, 1.2.2020, na gimnaziji Jožeta Plečnika v Ljubljani, so se udeležili tudi naši dijaki; Verche Bozhinova, Lara Baboc in Saša Vasilev za kategorijo SPI, Tina Furlan in Marta De Faveri pa sta tekmovali v kategoriji SSI. Zlato, srebrno in bronasto priznanje so prejeli samo trije dijaki za vsako kategorijo od skupaj 300 tekmovalcev iz vseh koncev Slovenije, vsi pa so prejeli priznanje za uvrstitev na državno tekmovanje in sodelovanje v programu, ki spodbuja celostno okoljsko vzgojo ter ozavešča sobivanje z naravo ter odgovoren odnos tako do okolja kot do soljudi.

Dijakom čestitamo za udeležbo na tekmovanju ter za širjenje okoljske odgovornosti med sovrstniki.

Mentorica tekmovanja: prof. Kristina Glavina