Tudi za živali moramo imeti srce

Dijaki 4.PV se pogosto posvečajo dobrodelnosti: obiskujejo Dom upokojencev, kjer polepšajo dneve varovancem, starejšim občanom nudijo pomoč, izdelujejo voščilnice, zbirajo igrače , knjige in denarna sredstva za otroke in prikrajšane..

. Vsako leto pa se v novoletnem času spomnijo tudi na potepuške, zavržene živali. Za nasvet se obrnejo na gospo Nevenko Gregorič, prostovoljko zlatega srca, ki se ukvarja z brezdomimi mačkami. Nato zberejo denar ter kupijo priboljške in hrano.  Stvari potem zavijejo in spremenijo v lepa darila. Odnesejo jih h gospe Nevenki, kjer še poklepetajo. Ti obiski so že skoraj tradicionalni in se jih veselijo.

4. PV letos čaka še matura, nato pa bodo odšli. Želim, da bi ostali  še naprej tako čudoviti mladi ljudje.
                                                                      Maja Jež, razredničarka