PROJEKTNI DAN » KRI REŠUJE ŽIVLJENJE«

Namen projektnega dne, ki smo ga izvedli, 1. 10. 2019,  za dijake 4. letnika programa Zdravstvena nega je bil ozavestiti dijake o pomenu transfuzije in krvodajalstva, saj so krvodajalci pomemben del zdravstvenega sistema in  pacientom omogočajo ustrezno zdravljenje s krvjo. Brez pomoči Rdečega križa pa tega ne bi bilo.

Darovanje krvi je gotovo ena najplemenitejših oblik pomoči sočloveku. Vsebine povezane s krvjo so se prepletale z učnim načrtom modula ZNE, SZN, KZN in MAT. Pouk je bil nadgrajen s strani zunanjih izvajalcev.

Vodje Centra za transfuzijsko medicino Izola ge. I. Kramar, dr. med., spec. transf. med., jim je predavala o krvi in transfuziji. G. Novak jim je predstavil dejavnost krvodajalstva v Sloveniji, v okviru ZV delavnic, ki jih je izpeljal Center za krepitev zdravja Izola, Marko Petrović pa so izvedli delavnice o preventivi rakavih obolenj. V sklopu projektnega dne so si dijaki ogledali še Center za transfuzijsko dejavnost Izola, kjer so še podrobneje spoznali potek od darovanja pa do shranjevanja krvi in uporabe posameznih krvnih komponent. Ogled je vodila DMS Tanja Grandič.

Aktiv zdravstvene nege