Obisk OŠ Dekani, feb.2019

V sredo, 13. 2. 2019 so devetošolci OŠ Dekani želeli spoznati naša dva programa: Zdravstvena nega in Kozmetični  tehnik.

Za njihov obisk smo se pripravili kot (se vedno) za ljube goste. Prav je, da nas spoznajo, vidijo, kje smo, ugotovijo, kaj na naši šoli počnemo in kaj se dijaki učijo. Mogoče jim bodo informacije olajšale odločitev, ki jo morajo sprejeti glede nadaljnjega šolanja.

Dijakinje in dijaki 4. A razreda Zdravstvene nege so v treh kabinetih prikazali:

• zvin in prvo pomoč,
  • oživljanje z defibrilacijo,
  • oskrbo rane.

Dijakinje v programu Kozmetika so demonstrirale:

• ličenje,
  • nego obraza,
  • masažo telesa,
  • manikuro

Nekateri učenci so bili pogumni in so se odzvali povabilu, da še sami preizkusijo oživljanje in druge pokazane vaje.

Dijakinje in dijaki  so pokazali  poleg svojega  znanja tudi zrel, pedagoški, odgovoren odnos do učencev in do svoje vloge pri promociji naše šole. V imenu vseh zaposlenih jim izrekam velik HVALA.

Sonja Bačar