EVROPSKI DAN JEZIKOV NA SREDNJI ŠOLI IZOLA – JEZIKI ZA MIR

Letošnji Evropski dan jezikov smo na Srednji šoli Izola obeležili, v četrtek, 26. septembra 2024. Tema letošnjega dne je Jeziki za mir. Dijaki vseh smeri so v sodelovanju s profesoricami tujih jezikov ustvarjali poezijo haiku v različnih tujih jezikih. Ta kreativna delavnica je omogočila dijakom, da izrazijo svoje misli o miru skozi umetnost poezije ter hkrati uporabijo in poglobijo svoje znanje tujih jezikov. Nastali so izjemni izdelki, ki smo jih ponosno razstavili na šolski oglasni deski.

Da bi obeležili trud in ustvarjalnost naših dijakov, smo organizirali glasovanje za najboljši haiku, pri čemer so imeli vsi možnost prispevati svoj glas. Razglasili smo zmagovalni haiku, ki prejme simbolično nagrado. Avtorica je Rebeka Bremec iz 2.letnika predšolske vzgoje.

Poleg ustvarjanja haiku poezije so dijaki pripravili tudi video posnetek, v katerem recitirajo svoja pesniška dela. Povezava do videoposnetka je objavljena na spletni strani šole, kjer si ga lahko ogledate.

Iskrene čestitke vsem dijakom in njihovim mentorjem za sodelovanje, ustvarjalnost in doprinos k miru skozi jezike!

Aktivi tujih jezikov