OBELEŽITEV SVETOVNEGA DNE SLADKORNE BOLEZNI

14. novembra obeležujemo Svetovni dan sladkorne bolezni, ki je letos potekal pod geslom »Dostop do zdravljenja sladkorne bolezni«.

Na Srednji šoli Izola smo ga obeležili malo drugače. V okviru projekta Zdrava šola in medsebojnem povezovanju dijakov smo z dijakinjama 3. letnika program Zdravstvena nega, Kim Bric in Lijano Mikulin, obiskali dijake programov Predšolske vzgoje, Gastronomije in turizma, Gastronomske in hotelirske storitve ter Gastronomije. Tam smo izvajali meritve krvnega sladkorja, krvnega tlaka in pulzne oksimetrije. Meritvam so se pridružili tudi profesorji in drugi zaposleni na šoli. Med drugim smo jih ozaveščali o sladkorni bolezni, kaj je potrebno storiti za preprečevanje in obvladovanje bolezni ter o povišanem krvnem tlaku in zdravem načinu življenja.

Pripravili: Cecilija Žižek Đerić, Nataša Valenčič Pogačnik