POROČILO S ¼ FINALNEGA DRŽAVNEGA PRVENSTVA V ROKOMETU ZA DIJAKINJE, feb. 2020

¼ finale državnega prvenstva v rokometu za dijakinje je potekalo v četrtek, 6. 2. 2020 v Ajdovščini.

Nastopiti bi morale 4 ekipe, in sicer: Gimnazija Kranj, Šolski center Kočevje, Šolski center Vena Pilona iz Ajdovščine ter Srednja šola Izola. Gimnazija Kranj je udeležbo predhodno odpovedala, medtem ko Šolski center iz Kočevja je svojo odsotnost odpovedal tik pred tekmovanjem. Tako smo odigrali le eno tekmo med domačinkami Šolski center Vena Pilona ter Srednjo šolo Izola. Ves 1. polčas je bila Srednja šola Izola v rezultatski prednosti in polčas prepričljivo dobila s 7 : 3. V 2. polčasu so vstopile mlajše igralke, saj sta bili že obe ekipi uvrščeni v polfinale. Naše mlajše igralke pa niso bile dovolj močne, da bi rezultat iz 1. polčasa obdržale in tekmo na koncu izgubili z rezultatom 15 : 13.

Velja pohvaliti vse naše igralke, še posebej pa je izstopala vratarka TINA PLAHUTA.