Podjetna Primorska, 2017

Dijaki četrtega letnika smeri gastronomija in turizem, Aleksandar Bojić, Simona Koren, Urša Fornazarič in Zoia Šavle so se v šolskem letu 2016/2017 prijavili na natečaj Podjetna Primorska. Julija so pred strokovno komisijo predstavili svojo podjetniško idejo Istranček in se med 41-imi udeleženci uvrstili med 16 finalistov. Tako so bili edina dijaška ekipa med finalisti. Letos jeseni so nadaljevali z razvijanjem ideje in s pomočjo različnih mentorjev idejo izpopolnjevali. Na razglasitvi zmagovalcev Podjetne Primorske v ponedeljek, 20. novembra 2017, so ponovno stopili na oder in prejeli priznanje za sodelovanje ter poželi velik aplavz. Tako so pridobili novo znanje in vzpodbudo, morda se bodo nekega dne podali na lastno podjetniško pot.